آیا اندروید 12 هر آن چه را که از سیستم عامل انتظار داریم را دارد؟

از سیستم عامل موبایل چه انتظاری می توان داشت؟ پاسخ این سوال می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و در مورد من ، بر اساس سه نکته است: سرعت ، ثبات و قابلیت اطمینان. مدت هاست که سیستم عامل Google این سه شرط لازم را برای من برآورده نمی کند. با این حال ، به نظر می رسد اندروید 12 می تواند همه این ها را تغییر دهد. در این مقاله به دلیل آن پی ببرید.

    Android 12: در این جا همه مواردی است که باید در مورد آخرین نسخه Android بدانید

    ردیاب به روزرسانی اندروید 12: کدام تلفن های هوشمند این به روزرسانی را دریافت می کنند؟

اول ، باید تکذیب کنم که این بررسی Android 12 beta نیست (SPB2.210513.011) زیرا ارزیابی ویژگی های جدیدی که بر روی آخرین نسخه سیستم عامل تلفن همراه Google بر اساس یک نسخه ناپایدار باقی مانده غیرمنصفانه است در حال توسعه. علاوه بر این ، برخی از ویژگی های اعلام شده در Google I / O 2021 هنوز برای آزمایش در دسترس نیستند ، همانطور که در ابزارک های جدید مشاهده می شود.

هدف اصلی این مقاله نشان دادن این است که سیستم عامل اندروید تا چه حد پیش رفته است و از زمان اولین انتشار به بالاترین سطح بلوغ و ثبات رسیده است. به طور خلاصه ، اندروید 12 همان چیزی است که انتظار داریم در سیستم عامل ببینم و از آن استفاده کنم.

آیا اندروید 12 هر آن چه را که از سیستم عامل انتظار داریم را دارد؟

سرعت: 22٪ بهینه سازی خدمات اصلی سیستم

یکی از اولین برنامه هایی که انیمیشن صفحه لمسی اندروید 12 را دریافت کرد ، Google Drive بود. با این کار ، تجربه راه اندازی برنامه بر روی گوشی های هوشمند نرم تر شده است. علاوه بر این ، گوگل ادعا کرد که این امر نیز به دلیل پاسخگویی بهینه سازی سیستم عامل ، به زمان پاسخ سریع تر نسبت داده می شود.

معاون مهندسی گوگل ، دیو بورک ، اشاره کرد که تیم اندروید 12 “سرمایه گذاری های قابل توجه و عمیقی در عملکرد” انجام داده است. این امر با کاهش 22 درصدی زمان پردازنده برای سرویس های اصلی سیستم امکان پذیر بود. علاوه بر این ، به دلیل کاهش 15 درصدی استفاده از هسته اصلی توسط سرور سیستم ، ما همچنین می توانیم از استفاده کارآمدتری از انرژی اندروید لذت ببریم. به عبارت دیگر ، جدا از داشتن تلفن هوشمند سریعتر ، قبل از این که باتری را شارژ کنید ، می توانید مدت زمان بیشتری از دستگاه استفاده کنید.

آیا اندروید 12 هر آن چه را که از سیستم عامل انتظار داریم را دارد؟

و در این جا مهم است که بگوییم این فقط در مورد گوشی های هوشمند سطح بالا صدق نمی کند ، زیرا هر مدلی که با اندروید 12 اجرا شود تجربه روان تری را به همراه خواهد داشت. بیایید توافق کنیم که واقعاً برای سیستمی که در طیف وسیعی از تلفن های هوشمند اجرا می شود بسیار مهم است.

همان طور که در بالا ذکر شد ، من از نسخه بتا آندروید 12 استفاده می کنم که در مورد عملکرد نباید مورد قضاوت نهایی قرار گیرد. با این حال ، من معتقدم که انیمیشن و انتقال در سیستم عامل تلفن همراه باعث می شود که تجربه به یک تجربه دلپذیر و روان تبدیل شود.

از این منظر ، Google برخی از پیشرفت ها را در مورد زمان راه اندازی برنامه ها ایجاد کرده است ، و به سیستم عامل زمان کافی برای بارگذاری یک برنامه قبل از ظاهر شدن اعلان در نوار اعلان دستگاه را می دهد.

آیا اندروید 12 هر آن چه را که از سیستم عامل انتظار داریم را دارد؟

این امر با محدودیت در تخته شیرهای اعلان ، که باعث کاهش تأخیر برنامه های راه اندازی شده در یک اعلان می شود ، امکان پذیر شد. به عبارت دیگر ، وقتی روی یک دکمه اقدام از قسمت اعلان (“مشاهده” یا “پاسخ”) کلیک می کنید ، زمان رسیدن به صفحه خاص برنامه در اندروید 12 کمتر است. به گفته گوگل ، این تغییر منجر به برنامه Google Photos 34٪ سریع تر در مقایسه با Android 11 بارگیری می شود.

TL؛ DR: به طور کلی ، هر زمان که یک سیستم عامل وارد بازار می شود ، هدف این است که در مقایسه با سایر موارد سریعتر نسبت به مدل قبلی باشد. از این لحاظ ، اندروید 12 تغییرات قابل توجهی را برای جامعه توسعه دهندگان و همچنین برای کاربران گوشی های هوشمند اندروید ایجاد می کند ، زیرا با کاهش زمان بارگذاری سرویس ها ، بهینه سازی تجربه افراد ، کاهش 22 درصدی پردازنده و با این وجود هنوز هم می تواند باتری بیشتری ارائه دهد عمر برای سخت افزار – اعم از میان رده یا دستگاه های شاخص.

سازگاری: ماده شما در کل سیستم یکپارچه شده است

مدت هاست که تیم سازنده اندروید در مورد رابط کاربری سیستم عامل (UI) سیستم عامل محافظه کارانه عمل می کند. از یک طرف ، این یک فرصت جهانی را برای شرکای تولیدی گوگل مانند سامسونگ فراهم کرد که با OneUI اختصاصی خود توانست اندروید را دوباره طراحی کند و تجربه UI را به یک تجربه منحصر به فرد تبدیل کند.

با این حال ، به اصطلاح Android یا stock Android ، نسخه ای که در محدوده Pixel اجرا می شود ، با دستورالعمل های جدید Material You design تغییرات زیادی ایجاد کرده است. از تنظیمات سیستم گرفته تا تصویر زمینه تلفن هوشمند ، اکنون یکپارچه سازی بیشتری از رنگ ها ، شکل ها و عملکردها داریم.

آیا اندروید 12 هر آن چه را که از سیستم عامل انتظار داریم را دارد؟

به این ترتیب ، هنگام تغییر کاغذ دیواری ، پالت رنگی در سطح سیستم به طور پیش فرض بر اساس روشنایی رنگ تصویر زمینه تغییر می کند تا کنتراست کم و بیش ایجاد کند. همچنین ، میانبرهای سریعی که در نوار اعلانات نشان داده می شوند درصد بیشتری از صفحه را اشغال می کنند تا در صورت لزوم تجربه بصری شهودی بیشتری از جمله فعال کردن حالت هواپیما قبل از پرواز ، ارائه شود.

آیکون های کوچک و مینیمالیستی نیز جای خود را به تجربه سازگارتر با ویژگی های گوشی های هوشمند داده اند. همین مورد را می توان در میانبر خاموش کردن و راه اندازی مجدد دستگاه و همچنین طرح دکمه افزایش و کاهش صدا مشاهده کرد. همه چیز بزرگتر است و حتی برای یک فرد مینیمالیست مثل من ، به نظر بهتر می رسد.

همین نکته را می توان در مورد اعلان ها نیز گفت که از کنتراست بیشتری که توسط رنگ های سیستم ارائه می شود کاملاً استفاده می کنند. بنابراین ، این به شما امکان می دهد بین موضوع اعلان یا حتی برنامه ای که توجه شما را می طلبد ، تمایز قائل شود.

آیا اندروید 12 هر آن چه را که از سیستم عامل انتظار داریم را دارد؟

و این یکپارچه سازی سیستم فقط بصری به عنوان حالت یک دستی نیست ، یک عملکرد سیستم بومی که مدت ها انتظار آن را می کشید می تواند از طریق هر حرکتی ساده در نوار پیمایش از هر صفحه ای فعال شود. و بهترین چیز در مورد آن این است که شما می توانید این کار را به روشی بصری ، ساده و کاربردی انجام دهید.

وجود ابزارک ها همچنین نوید می دهد تا تلفن هوشمند شما با الگوی استفاده شما هماهنگ شود. مدت هاست که اندروید در منطقه رابط کاربری تولیدکنندگان باقی مانده یا به خلاقیت توسعه دهندگان خود وابسته است. با این وجود ، با اندروید 12 ، گوگل مسئولیت را به عهده گرفته و پس از مدتی ، بار دیگر این ویژگی را دوباره اندیشیده است.

آیا اندروید 12 هر آن چه را که از سیستم عامل انتظار داریم را دارد؟

ابزارک های موجود در اندروید 12 کاملاً به سفارشی سازی متکی هستند ، زیرا انواع مختلفی از شکل ها و رنگ ها را به شما ارائه می دهند تا بهترین نتیجه را پیدا کنید. بیش از این ، ویژگی ها می توانند در نهایت به زندگی روزمره افراد تنظیم شوند ، مانند ویجت اختصاصی برای مکالمات (پیام رسان های فوری).

من شخصاً طرفدار نگه داشتن واتس اپ در تمام مدت نیستم ، خصوصاً از آنجا که این برنامه اصرار دارد هر زمان که آنلاین هستم به مردم اطلاع دهد. از این رو ، یک ابزارک که فضای اختصاصی برای چت های اصلی من را در اختیار شما قرار می دهد ، حتی می تواند نحوه تعامل من با سرویس های منتخب را در یک سیستم عامل تلفن همراه تغییر دهد.

TL؛ DR: از صفحه قفل گوشی هوشمند تا کاغذ دیواری و میانبرهای سریع برای دسترسی به اطلاعاتی که واقعاً برای شما مهم است ، اندروید 12 با Material You جهشی در کیفیت داشته است. اشکال ، مجموعه های رنگی و ویژگی های جدید با “حالت یک دست” سیستم عامل را بصری تر و در نتیجه سازگارتر کرده است. برای اولین بار در طول سالها ، به نظر من تیم توسعه اندروید تصمیم گرفته است که کارها را ساده انجام دهد اما تأثیر بسزایی در زندگی مردم دارد.

اعتماد به نفس: شما منابع تلفن هوشمند خود را کنترل می کنید

مدت زیادی است که من با کمبودهای اندروید زندگی کرده ام ، زیرا همیشه راهی برای برطرف کردن فقدان ویژگی ها و مشکلات ناامن و حریم خصوصی موجود در اکوسیستم Google پیدا کرده ام. با این حال ، قیف در حال باریک شدن بود و به زودی پس از خرید آیفون 11 پرو مکس ، که در آن زمان تمام مسائل مربوط به حریم خصوصی به شکل یک بحث آنلاین شکل گرفت ، فاصله بین iOS و Android کاملاً واقعی تر احساس می شد.

خوب ، این تا زمانی بود که Google I / O 2021 اتفاق نیفتاد!

آیا اندروید 12 هر آن چه را که از سیستم عامل انتظار داریم را دارد؟

در طی مدتی که من از نسخه پیش نمایش Android 12 برای توسعه دهندگان استفاده کردم ، داشبورد Privacy هنوز شایعه بود. اعلان های مربوط به استفاده از منابع سخت افزاری توسط برنامه ها و پنجره بازشو اجازه مکان نیز همین است. با این حال ، این سه ویژگی اکنون در نسخه بتا 2.1 اندروید 12 موجود است و باید بگویم که تأخیر در ارائه این ویژگی ها کاملاً ارزش انتظار را داشت. تیم Google این ویژگی ها را به صورت نقطه ای کار کرده است!

آیا اندروید 12 هر آن چه را که از سیستم عامل انتظار داریم را دارد؟

من دروغ نخواهم گفت ، با مجوزهای برنامه ها و کاوش داده های شخصی که هر روز بیشتر آشکار و شایع می شود ، شروع به غیر فعال کردن مجوز مکان برای اکثر برنامه ها در Android کرده ام. همچنین ، برنامه ها و سرویس هایی که برای دسترسی به منابع تلفن هوشمند من به لایه های عمیق مجوز نیاز داشتند ، در عرض چند دقیقه حذف نصب شده اند. حریم خصوصی برای من موضوعی بسیار مهم است ، به طوری که می توان گفت رابطه من با اکثر سرویس های ارائه شده توسط برنامه ها در بعضی مواقع نامطمئن است.

با این حال ، داشبورد حریم خصوصی Android 12 قادر است اطلاعات استفاده از منابع تلفن همراه را توسط برنامه ، سرویس و زمان دسترسی جمع آوری کند. اگر به طور معمول از ویژگی Digital Wellness در گوشی اندرویدی خود استفاده می کنید ، دوست دارید بدانید که این تجربه بسیار مشابه است. با این حال ، این برنامه به جای مشخص کردن مدت زمانی که شما به یک برنامه در طول روز اختصاص می دهید ، هر زمان که یک سرویس موقعیت مکانی ، میکروفون یا دوربین شما را یادداشت می کند ، مهر زمان را نشان می دهد.

آیا اندروید 12 هر آن چه را که از سیستم عامل انتظار داریم را دارد؟

بیشتر از این ، از این داشبورد است که می توانید به سرعت مجوزها را حذف کرده و بررسی کنید که کدام برنامه ها رفتار مشکوکی از خود نشان داده اند. و این داده های کافی را در اختیار افراد قرار می دهد تا قضاوت کنند آیا برنامه ای را روی تلفن هوشمند خود نصب می کنند یا خیر.

همراه با داشبورد حریم خصوصی ، گوگل همچنین یک ویژگی را ارائه داد که عملاً در دستگاه های اپل افسانه ای شده بود (و شیائومی قبل از آن): ارائه علامت بصری در هر بار استفاده از ویژگی سخت افزاری. بنابراین اگر برنامه پس زمینه میکروفون گوشی هوشمند را فعال کند ، اندروید 12 بلافاصله به شما اطلاع می دهد.

آیا اندروید 12 هر آن چه را که از سیستم عامل انتظار داریم را دارد؟

نکته آخر اینکه ، اندروید 12 در مورد استفاده از اطلاعات موقعیت مکانی شما شفاف تر است. اکنون ، هر زمان که برنامه ای خواستار دسترسی به چنین اطلاعات حساسی است ، یک کادر محاوره ای تشخیص می دهد که چه تفاوتی بین مکان دقیق و مکان تقریبی وجود دارد. به عبارت دیگر ، لازم نیست به برنامه تصاویر پس زمینه Google مکان دقیق خود را بدهید تا تصویر زمینه بتواند شب یا روز را بفهمد ، به شرطی که بداند شما در منطقه خاصی هستید. با این حال ، برای تماس با جک ، شاید خوب باشد بدانید که شما در یک خیابان خاص با شماره خانه مشخص زندگی می کنید.

TL؛ DR: آندروید 12 شفاف تر است که در آن منابع تلفن همراه توسط برنامه های نصب شده استفاده می شوند. همچنین توضیح می دهد که چگونه برخی خدمات خاص می توانند از اجزای سخت افزاری انتخاب شده بهتر استفاده کنند ، و به ما یک مرور کلی از آنچه در پیش زمینه و پس زمینه بر اساس داشبورد حریم خصوصی رخ می دهد ، ارائه می دهد. نتیجه؟ هنگام استفاده از سیستم عامل تلفن همراه Android ، میزان اطمینان بیشتری دارید.

چرا اندروید 12 همان چیزی است که من از یک سیستم عامل انتظار دارم؟