اگر تلفن Android شما روشن نشود چه باید کرد: راهنمای گام به گام

اگر تا به حال از خود پرسیده اید ، “چرا تلفن من روشن نمی شود؟” شما تنها نیستید. حتی اگر یک متخصص حرفه ای اندروید باشید ، بعضی اوقات ممکن است همه چیز از سطح مهارت شما فراتر رود و ممکن است فکر کنید که با تلفنی که روشن نمی شود چه کاری انجام دهید. امروز ما به چند دلیل روشن نشدن تلفن شما نگاهی خواهیم انداخت و همچنین به چند مورد برای رفع مشکل همان نگاه خواهیم کرد.

  1. آیا به برق وصل است؟

شوخی کردم – اما جدی ، آخرین باری که شارژ کردی کی بود؟ گاهی اوقات ذهن شما هنگام تماشای فیلم لذت می برد ، پرواز می کند و دفعه دیگر که تلفن خود را بلند می کنید ، دیگر روشن نمی شود زیرا شما آن را تا آخرین لحظه استفاده کرده اید. به یاد داشته باشید ، بعضی اوقات قبل از اینکه تلفن تان بتواند خودش را روشن کند ، باید چند دقیقه آن را شارژ کنید.

اگر تلفن Android شما روشن نشود چه باید کرد: راهنمای گام به گام
  1. آیا تلف شما روشن است اما صفحه نمایش روشن نیست؟

این احتمال بعدی است ، تلفن در واقع روشن است اما نمایشگر کار نمی کند. ساده ترین راه برای بررسی این مسئله فشار طولانی مدت دکمه پاور است تا مجبور شود خاموش شود و سپس دوباره روشن شود. باید صدای بوت را بشنوید یا لرزش را احساس کنید. این به این معنی است که تلفن شما کار می کند اما درایور نمایشگر یا صفحه مشکل دارید.

اگر رایانه و کابل برای اتصال تلفن خود دارید ، می توانید اطلاعات خود را با استفاده از رایانه خود بازیابی کنید و بعد برای تعمیر تلفن خود به یک متخصص مراجعه کنید.

اگر تلفن Android شما روشن نشود چه باید کرد: راهنمای گام به گام
  1. آیا آن را انداختید یا آن را خیس کردید؟

این یکی از رایج ترین دلایلی است که تلفن روشن نمی شود. اگر تلفن خود را به تازگی انداخته اید یا خیس شده است ، ممکن است با مشکلاتی روبرو شوید. تلاش برای روشن کردن خیلی زود تلفن مرطوب می تواند تلفن شما را از اتصال کوتاه درآورد ، بنابراین اگر خیس شد ، با راهنمای ما درمورد اینکه یک تلفن آسیب دیده از آب چه کاری انجام دهید ، دنبال کنید.

به طور خلاصه ، اگر تلفن خود را در آب بیندازید و روشن نمی شود ، باید آن را برای تعمیر بگیرید زیرا به احتمال زیاد مشکل سخت افزاری یا نمایشگر خراب دارید. اما قبل از آن ، هنوز هم می توانید با استفاده از مراحل ذکر شده در مقاله زیر ، برخی از داده ها را از آن خارج کنید.

اگر تلفن Android شما روشن نشود چه باید کرد: راهنمای گام به گام
  1. آیا به تدریج دچار باگ نرم افزاری شد ؟

اگر شروع به مشاهده برخی عجایب ، مانند خرابی ها ، راه اندازی مجدد یا موارد دیگر کنید که نباید منجر به روشن نشدن تلفن شما شود ، ممکن است فقط یک مشکل نرم افزاری داشته باشید که با جایگزینی سیستم عامل برطرف می شود.

اول ، شما می خواهید تا آن جا که می توانید داده ها را خاموش کنید و سپس سیستم عامل جدید را فلش کنید. حتما در این مورد با یک متخصص مشورت کنید.

  1. آیا باتری شما پف کرده یا نشت می کند؟

دلیل روشن نشدن دیگری که ممکن است تلفن شما روشن نشود این است که باتری شما دچار مشکل شده است .این اتفاق معمولاً با گذشت زمان به تدریج اتفاق می افتد ، اما گاهی اوقات می تواند به طور ناگهانی اتفاق بیفتد ، به خصوص اگر باتری شما پف کرده یا نشت کرده باشد.

اگر درپوش باتری شما قابل جدا شدن است ، آن را بیرون آورده و از نظر خرابی ، برجستگی یا نشتی آن را بررسی کنید. در صورت یافتن مورد ، باتری جدیدی تهیه کرده و باتری قبلی را با خیال راحت دور بیندازید.

اگر تلفن Android شما روشن نشود چه باید کرد: راهنمای گام به گام
  1. شارژر یا کابل شما دچار مشکل شده است؟

بعضی اوقات این سوال برای شما پیش می آید که چرا تلفن من روشن نمی شود و معلوم می شود که تلفن مقصر نیست. مواردی وجود داشته است که حتی باهوش ترین افراد نیز تشخیص نداده اند که این مسئله به دلیل خرابی کابل شارژر ، آداپتور یا حتی پریز دیواری است. قبل از اینکه بدانید قطعاً می توانید تلفن خود را مقصر بدانید ، مطمئن شوید که کابل USB متفاوتی ، آداپتور برق متفاوتی (در صورت وجود) و پریز برق دیگر را در خانه خود امتحان کرده اید.

  1. آیا فقط صفحه آرم را مشاهده می کنید؟

اگر تلفن شما واقعاً روشن شود اما از صفحه بوت عبور نکند ، این همان چیزی است که ما آن را حلقه بوت می نامیم. به طور کلی به این معنی است که تلفن شما به صورت عادی شروع می شود اما فقط برای همیشه در صفحه آرم گیر می کنید.

اگر اخیراً به نسخه جدید Android آندروید کرده اید یا ROM سفارشی را فلش کرده اید ، ممکن است به همان سادگی وارد شدن به بازیابی و پاک کردن پارتیشن حافظه نهان یا پاک کردن داده ها / بازنشانی به تنظیمات کارخانه یا در بدترین حالت ممکن ، یک راه حل ساده باشد.

اگر تلفن شما در حال حاضر خوب است و از روی کنجکاوی این مطلب را می خوانید ، دوست داریم با مهربانی به شما توصیه کنیم از همه چیزهای موجود در تلفن خود پشتیبان تهیه کنید ، فقط در صورت بروز چنین اتفاقی در آینده!

8.از رایانه خود استفاده کنید تا مجبور شود آن را روشن کند

اگر با مشکل “تلفن روشن نیست” روبرو هستید ، روش دیگری وجود دارد که می توانید آن را روشن کنید. این مرحله رایانه شخصی شما را شامل می شود و این مشکلی است که توسط Google تأیید شده است. در این جا آنچه شما باید انجام دهید آورده شده است.

    تلفن هوشمند خود را از طریق USB به رایانه وصل کنید

    بگذارید 15 تا 20 دقیقه شارژ شود

    کابل را از تلفن خارج کنید ، آن را از رایانه جدا نکنید و ظرف 10 ثانیه پس از جدا کردن ، دوباره آن را به برق متصل کنید

    بگذارید حداقل 30 دقیقه دیگر شارژ شود

    دکمه روشن / خاموش را به مدت 5 ثانیه فشار داده و نگه دارید و سپس شروع مجدد را فشار دهید

    اگر بلافاصله گزینه راه اندازی مجدد را دریافت نکردید ، نگه داشتن دکمه روشن / خاموش را به مدت 30 ثانیه ادامه دهید

اگر هیچ یک از این نکات جواب نداد ، می تواند پرده هایی برای دستگاه شما باشد.

آیا این نکات به شما کمک کرده است؟ راهنمایی دیگری برای تعمیر تلفنی که روشن نمی شود وجود دارد؟