تفاوت بین هدست، هدفون و ایرفون چیست؟

احتمالا اصطلاحاتی مثل هدست، هدفون و ایرفون به گوشتان خورد باشد ولی متوجه تفاوت بین این دستگاه ها نشده باشید. در این مقاله قصد داریم تفاوت بین هدست،هدفون و ایرفون را برای شما عزیزان بیان کنیم.

همه این دستگاه ها از نظر فرم و عملکرد کاملا مشابه هستند، اما با تفاوت های کلیدی که ارزش شناختن را دارد. در زیر نگاهی سریع به آنچه که هر یک از این دستگاه ها را متمایز می کند خواهیم انداخت و شما کاربران را راهنمایی می کنیم تا اگر قصد خرید هر یک را دارید بهتر تصمیم بگیرید که به دنبال چه چیزی هستید.

هدست

هدست در اصل مجموعه ای از هدفون های مجهز به میکروفون است. میکروفون هدست ممکن است یک میکروفن محرک باشد ، به موجب آن میکروفن به یک توسعه دهنده متصل شود که می تواند بنا به میل خود حرکت کرده و در حالت دلخواه قرار گیرد. متناوباً ممکن است از یک میکروفون درون خطی استفاده کند. این نوع میکروفون به سیم متصل است که هدست را به رایانه یا دستگاه دیگر متصل می کند.

تفاوت بین هدست، هدفون و ایرفون چیست؟

داشتن یک میکروفون کنار این هدفون آن را از بقیه متمایز کرده و می توان گفت تفاوت اصلی بین هدست ، هدفون و ایرفون همین میکروفون است .هدست برای طیف وسیعی از استفاده ایده آل است. آنها گزینه طبیعی برای ارتباطات صوتی از طریق IP با سرویس هایی مانند Skype و همچنین رابط با سیستم تلفنی هستند. هدست همچنین برای انجام بازی های آنلاین با ارتباط صوتی بسیار مناسب است. شنوندگان با استفاده از یک هدست در تجربه گوش دادن خود غوطه ور می شوند.

هدفون

 هدفون ، به تعبیری ، پیشرو هر چیز دیگری در این لیست است. در ساده ترین شکل ، یک جفت هدفون دو بلندگوی ساده است که به یک باند متصل شده اند. سپس این قسمت از بالای سر کاربر عبور می کند. این به این معنی است که بلندگوها مستقیماً روی گوش قرار می گیرند. این یک تجربه گوش دادن شخصی و همه جانبه را فراهم می کند ، جایی که منبع صدا محموله صوتی درخشان خود را مستقیماً به گوش می رساند. تجربه گوش دادن به هدفون در مقایسه با بلندگوهای سنتی که بخش بزرگی از هوا را در داخل اتاق برای ایجاد دوباره صدا ایجاد می کنند ، تا حدودی بی نظیر است.

تفاوت بین هدست، هدفون و ایرفون چیست؟

در مقابل ، هدفون ها فقط مقدار نسبتاً کمی هوا را در اطراف گوش شنوندگان حرکت می دهند. این به ایجاد یک مرحله صوتی محدودتر و شخصی تر کمک می کند. هدفون ها معمولاً قابلیت حذف بهتر صدا را نیز دارند. آنها به عنوان نوعی عایق شنوایی عمل می کنند و باعث می شوند نویز تولید شده توسط هدفون در داخل تلفن خاموش شود در حالی که صداهای نفوذی از خارج را مسدود می کند.همین مورد یکی از تفاوت های هدست، هدفون و ایرفون است.

ایرفون

 ایرفون فون مانند BackBeat GO 2 جانشین معنوی این هدفون است. توزیع با طراحی بزرگ “قوطی ها” یا صداهای گوش خالی که در آن بلندگوهای هدفون قرار گرفته است ، ایرفون به طور موثر یک بلندگوی داخل گوش است. با قرار دادن در کانال گوش ، گوشی حتی ارتباط مستقیم تری با منبع صدا ایجاد می کند. آنها حتی نسبت به هدفون نیز هوای کمتری دارند این بدان دلیل است که آنها فقط نیاز به لرزاندن مقدار کمی هوا در کانال شنوایی شنوندگان دارند. تلفن های گوش قطعاً قسمت عمده ای از هدفون های سنتی را کاهش می دهد. این امر آنها را به گزینه ایده آل برای افراد در حال مسافرت تبدیل می کند.

تفاوت بین هدست، هدفون و ایرفون چیست؟

 بنابراین ، آنها انتخاب معمول برای دوندگان و ورزشکاران هستند که هنگام تمرین برخی از بازیکنان  در هنگام ورزش کردن از موسیقی استفاده می کنند.با این حال ، طراحی گوشی تأثیر ناکافی در حذف صدا دارد. بعلاوه ، برخی از افراد از آنجا که گوشی های این دستگاه در مجرای گوش قرار می گیرند ، استفاده از این دستگاه آن ها را ناراحت می کند و ترجیح می دهند به جای ایرفون از هدفون استفاده کنند.با این حال ، کسانی هستند که تجربه گوش دادن به موسیقی را با ایرفون ترجیح می دهند و به خاطر کم حجم بودن گوشی و حالت ارگونومیک آن دوست دارند از ایرفون استفاده کنند.همین حالت می تواند تفاوت بین هدست، هدفون و ایرفون باشد.

در پایان ، این به استفاده مورد نظر و اولویت شخصی شما برمی گردد. هرکدام را که انتخاب کنید ، یک انتخاب خوب در دیجی پیشتاز پیدا خواهید کرد!