راهنمای خرید بهترین اسپیکر بلوتوث

هنگام خرید اسپیکر بلوتوث مهم است که بدانید به دنبال چه چیزی بگردید و چطور بهترین اسپیکر بلوتوث را برای خرید تعیین انتخاب کنید.

اسپیکرهای بلوتوث یک روش بسیار راحت و لذت بخش برای گوش دادن به موسیقی هستند. به طور فزاینده ای موسیقی در تلفن های همراه یا احتمالاً دستگاه های دیگری که بلوتوث فعال دارند ذخیره می شود.از طریق این دستگاه های قابل حمل کوچک می توان موسیقی را با صدای معقول و بدون استفاده از هدفون گوش داد.

انتخاب های زیادی برای خرید اسپیکر بلوتوث در بازار وجود دارد ، بنابراین در هنگام خرید بهترین بلندگوی بلوتوث چه ویژگی هایی را باید جستجو کرد.همان طور که انتظار می رود ، تنوع زیادی در کیفیت و عملکرد وجود دارد ، بنابراین خوب است که بتوانید آنچه را که نیاز دارید از نظر مشخصات را بررسی کنید و سپس در مورد بهترین کیفیت برای قیمت تصمیم بگیرید.

راهنمای خرید بهترین اسپیکر بلوتوث

اسپیکرهای بلوتوث چگونه کار می کنند

همانطور که از نام آن پیداست ، اسپیکرهای بلوتوث از اتصال بلوتوث برای ایجاد ارتباط بین منبع موسیقی و بلندگوی بلوتوث استفاده می کنند.

اسپیکرهای بلوتوث شامل اتصال بلوتوث ، یک تقویت کننده و بلندگوها است. و همچنین یک باتری که  باعث می شود بلندگو خود محدود و قابل حمل باشد.اغلب ممکن است یک ورودی کمکی نیز فراهم شود که در صورت لزوم امکان اتصال به سیم را فراهم می کند.

کنترل های موجود در اسپیکرهای بلوتوث معمولاً از کلید روشن / خاموش ، کنترل میزان صدا ، یک دکمه جفت شدن و نشانگر تشکیل شده است و در برخی موارد ممکن است NFC برای سهولت جفت شدن در دسترس باشد.

چگونه بهترین بلندگوی بلوتوث را انتخاب کنیم

اولین مرحله در انتخاب بهترین بلندگوی بلوتوث برای خرید این است که دقیقاً تصمیم بگیرید برای چه کاری می خواهید از آن استفاده کنید. برخی از بلندگوها ممکن است برای استفاده در خانه باشد – برخی دیگر ممکن است برای بیرون باشد ، وقتی در خارج از خانه قصد استفاده از آن را دارید بهتر است از دستگاهی استفاده کنید که قابل حمل برای مسافرت باشد.

قبل از اینکه بتوانید در مورد بهترین بلندگو برای خود تصمیم بگیرید ، لازم است تعیین کنید که برای چه کاری مورد نظر است. بهترین خرید بلندگوی بلوتوث برای خانه ، ممکن است بهترین راه برای مسافرت نباشد ، زیرا شرایط کاملاً متفاوت خواهد بود.

چندین نکته برای خرید اسپیکر بلوتوث وجود دارد:

 ماندگاری باتری

دوام باتری پارامتر اصلی برای بررسی است. باید دوام و ماندگاری باتری به صورتی باشد که لازم نباشد شما هر ساعت اسپیکر خود را شارژ کنید. باید تا زمانی که انتظار دارید و به آن نیاز داشته باشید دوام داشته باشد. اسپیکرهای کوچک معمولاً باتری کمتری دارند و دوام چندانی ندارند اما در مدل های بزرگتر از آن ها انتظار می رود 24 ساعت دوام داشته باشند! طول عمر باتری به طور معمول ممکن است چهار تا ده ساعت باشد و به عنوان متوسط ​​عمر باتری مشخص می شود.

دلیل این امر این است که هرچه بلندگو را بلندتر پخش کنید ، از جریان بیشتری استفاده می کند و باتری آن هم زودتر خالی می شود و نیاز به شارژ مجدد پیدا می کند. اما هنگام خرید بلندگوی بلوتوث ، اطمینان حاصل کنید که عمر باتری به اندازه کافی برای آنچه که شما نیاز دارید طولانی است. همچنین به یاد داشته باشید که اسپیکرهایی که از باتری های لیتیوم یون استفاده می کنند نباید به طور کامل خالی شوند ، بنابراین قبل از استفاده از بلندگو آنها را شارژ کنید و آن را خالی نگذارید. همچنین با افزایش سن باتری ها ، میزان شارژ ذخیره شده آنها نیز کاهش می یابد.

کیفیت صدا

بدیهی است که داشتن اسپیکر بلوتوثی که بسیار عالی به نظر برسد بسیار خوب است پاسخ فرکانس بسیار مهم است. برخی از بلندگوها بهتر از دیگران صحبت می کنند و این اغلب در نتیجه پاسخ فرکانس بسیار بهتر است. این ارقام شامل فرکانس های بالا و پایین است که قبل از دور شدن پاسخ شنیده می شوند. ارقامی مانند 100 هرتز تا 20 کیلوهرتز ممکن است دیده شود. نقطه 100 هرتز فرکانس پایین و 20 کیلوهرتز فرکانس بالا است. از آنجا که بیشتر ما نمی توانیم تا 20 کیلوهرتز را بشنویم ، به خصوص با افزایش سن ، فرکانس بالایی کاملاً مهم نیست. نقطه فرکانس پایین نشان دهنده سطح باس است که ممکن است انتظار داشته باشیم – هرچه پایین تر باشد بهتر است.

سبک

سبک های بسیار متنوعی برای بلندگوهای بلوتوث موجود است. این بدان معنی است که می توان سبکی را انتخاب کرد که بیشتر با آنچه شما می خواهید متناسب باشد.

راهنمای خرید بهترین اسپیکر بلوتوث

اندازه

اسپیکرهای بلوتوث در اندازه های مختلفی ارائه می شوند. انواع مخروطی یا استوانه ای که در اندازه های کوچک وجود دارند که هدف از آن ها قابل حمل بودن است این اسپیکرها در سایزهای بزرگتر هم وجود دارند که می توانند صدای با کیفیت تری را ارائه دهند. اینها ممکن است مستطیل یا حتی دوباره استوانه ای باشند. به طور کلی هرچه بزرگتر باشند ، کیفیت صدا بهتر است و بزرگترها می توانند باتری بزرگتری برای استفاده طولانی تر داشته باشند.

توان صوتی

همه اسپیکرهای بلوتوث این پارامتر را مشخص ندارند. و این توان ، به صورت وات است. ده وات بلند است ، اگرچه کارایی بلندگوها در یک مورد کوچک به این معنی است که آنها بسیار کارآمد نخواهند بود. توجه داشته باشید که برای اتاق های بزرگ و برای استفاده در فضای باز به انرژی بیشتری نیاز است.

ضد آب

از آنجا که اسپیکرهای بلوتوث راحت هستند ، اغلب به دلیل قابل حمل بودن ، ممکن است که در بسیاری از مناطق ، حتی در نزدیکی آب قرار گیرند. آب و لوازم الکترونیکی با هم مخلوط نمی شوند ، بنابراین داشتن یک بلندگو ضد آب بسیار مفید است. بلندگوهای ضد آب به ویژه هنگام استفاده در کنار استخر یا ساحل می توانند بسیار کارا و مناسب باشند.

راهنمای خرید بهترین اسپیکر بلوتوث

نسخه بلوتوث

اغلب مشخصات نسخه بلوتوث وجود دارد. بلوتوث v.1 اولین نسخه ای بود که سال ها پیش منتشر شد و یافتن هرگونه وسیله ای که اکنون از آن استفاده می کند بسیار نادر است. نسخه 2.1 بسیار دیده می شود اما محصولات زیادی نیز وجود دارند که از نسخه های بعدی مانند بلوتوث 4.0 و حتی بلوتوث 5 استفاده می کنند.

اتصال چند اسپیکر

برخی بلندگوها توانایی اتصال به بلندگوی دوم را برای صدای استریو دارند. اگر صدای استریو مهم است ، این یک ویژگی است که ارزش بررسی و قرار دادن در لیست “خواسته ها” را دارد زیرا اکنون تعداد زیادی اسپیکرها این کار را انجام می دهند.

ورودی های سیمی

بسیاری از دستگاه های قدیمی مانند iPod classic فاقد بلوتوث هستند. یا می توانید یک فرستنده کوچک بلوتوث بخرید ، یا حتی می توانید یک کابل صوتی سیمی قدیمی را در نظر بگیرید! تقریباً تمام بلندگوها دارای ورودی 3.5 میلی متری هستند بنابراین هنوز می توان از طریق کابل مناسب به دستگاه های فقط سیم متصل شد. بهتر است قبل از خرید ورودی اسپیکر را هم چک کنید تا ببینید از سیم کابل برای اتصال می توانید استفاده کنید یا خیر.

اسپیکرهای بلوتوث بسیار متنوع هستند که برای خرید می توانی از بسیاری از مراکز خرید موجود آن را تهیه کنید. بعضی از آنها بسیار ارزان هستند ، در حالی که برخی دیگر بسیار گران هستند. وابسته به آنچه می خواهید ، به دنبال بهترین کیفیت خود باشید زیرا کیفیت و عملکرد بهتر نتیجه و طول عمر بیشتری خواهد داشت.