نحوه بازیابی پیام های متنی حذف شده در Android و iOS

آیا به دنبال راهی برای بازیابی پیام های متنی حذف شده ای هستید که به طور تصادفی حذف کرده اید؟ وحشت نکنید! در صورت داشتن نرم افزار و ابزار مناسب در اختیار شما می توانید پیام های حذف شده را بازیابی کنید. و این همان چیزی است که ما در این مقاله به شما نشان خواهیم داد.

توجه داشته باشید ، با این حال ، بازیابی هر چیزی که حذف شده است همیشه مشکل است و میزان موفقیت ممکن است براساس بسیاری از عوامل متفاوت باشد. به عنوان مثال ، اگر بخشی از حافظه که پیام متنی قدیمی در آن قرار دارد ، توسط مجموعه ای جدید از داده ها رونویسی شده باشد ، بازیابی به صورت تصاعدی دشوارتر می شود.

با این وجود ، بیایید خوش بین باشیم و ببینیم که چگونه متن های حذف شده در تلفن های هوشمند اندرویدی و iOS را بازیابی کنیم.

MobiKin Doctor برای اندروید یا iOS (نیاز به ریشه در اندروید)

برنامه های مختلفی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها پیام های متنی حذف شده یا هر چیز دیگری را در تلفن خود بازیابی کنید. ما نرم افزار MobiKin Doctor را برای شما امتحان کردیم که به لطف سرعت و ویژگی های آن ، روش پیشنهادی ماست. از آخرین به روزرسانی (4.2.41) ، رابط کاربری MobiKin Doctor با طراحی مجدد کاربر پسند ، جعبه ابزار صفحه اصلی و بهینه سازی هایی برای اطمینان از اتصال بهتر ، ایجاد شده است. این نرم افزار می تواند برای بازیابی موارد حذف شده استفاده شود اما در صورت تمایل به یافتن مخاطبین ، پیامک ها و لیست مربوط به تماس حذف نشده اندروید نیز نمایش داده می شود.

ما با نرم افزار زیر روند کار را طی خواهیم کرد ، اما اگر می خواهید راهنمای گام به گام شرکت را ببینید می توانید مستقیماً به وب سایت بروید.

برای تلفن یا تبلت Android

    در مرحله اول ، MobiKin Doctor را برای Android در رایانه خود بارگیری کنید: نسخه Windows یا نسخه Mac

    راهنمای گام به گام ما را دنبال کنید.

    همچنین ، راهنمای گام به گام را در وب سایت MobiKin بررسی کنید.

برای iPhone و iPad

    MobiKin Doctor را برای iOS بارگیری کنید: نسخه ویندوز یا نسخه Mac

    راهنمای گام به گام ما را دنبال کنید.

کدام تلفن ها با MobiKin برای Android سازگار هستند؟

MobiKin Doctor برای اندروید از بیش از 2000 مدل دستگاه Android پشتیبانی می کند ، لیست دستگاه های Android پشتیبانی شده آن ها را بررسی کنید تا از سازگاری تلفن شما اطمینان حاصل کنید (در تب مشخصات فنی). این لیست گسترده است ، بنابراین احتمال این که تلفن هوشمند شما سازگار باشد وجود دارد.

به طور کلی ، این نرم افزار باید با هر دستگاه Android ، از جمله آخرین مدل ها سازگار باشد. اگر در این مورد مطمئن نیستید ، لازم است دوره آزمایشی رایگان را برای بررسی انجام دهید.

بدون روت کردن تلفن خود می توانید از این نرم افزار استفاده کنید ، اگرچه MobiKin تضمین می کند که در صورت انجام این کار همچنان می توانید محتوای کامل محتوای خود را بازیابی کنید.

کدام دستگاه های اپل با MobiKin برای iOS سازگار هستند؟

MobiKin Doctor برای iOS با تمام نسل های دستگاه های iOS سازگار است.

نحوه بازیابی پیام های متنی حذف شده در Android و iOS

نحوه بازیابی پیام های متنی حذف شده در Android با استفاده از MobiKin Doctor

هنگامی که تلفن خود را روت کردید و MobiKin را روی رایانه نصب کردید ، تلفن هوشمند خود را به رایانه متصل کرده و MobiKin را راه اندازی کنید. از شما خواسته می شود به MobiKin اجازه دسترسی به تلفن خود را بدهید. در عرض چند ثانیه ، باید پیش نمایش پیام های متنی خود را در صفحه اصلی MobiKin مشاهده کنید و بازیابی اطلاعات و تهیه نسخه پشتیبان از آن ها روی رایانه فوری انجام می شود.

    به محض اتصال تلفن ، یک صفحه به طور خودکار روی مانیتور ظاهر می شود. این دستگاه دستگاه شما را شناسایی می کند ، به آن متصل می شود و به شما اطلاع می دهد آماده بودن فرآیند آماده است. همچنین می توانید از روی صفحه مشاهده کنید که از MobiKin می توان برای بازیابی کارت SD  و به عنوان Super Toolkit استفاده کرد.

    پس از اتصال ، داده های تلفن شما مانند مدل ، نسخه سیستم و غیره نمایش داده می شوند و به شما انتخاب می شود که چه نوع داده ای را می خواهید بازیابی کنید. همانطور که از تصویر زیر می بینید ، شما چندین گزینه برای بازیابی دارید: مخاطبین ، عکس ها ، پیام ها ، گزارش تماس ها ، عکس ها ، فیلم ها ، صدا و اسناد. “پیام ها” را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید.

    داده های شما در چند لحظه بازیابی می شود و همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است ، نمایش داده می شود. در اینجا ما همه دسته ها را انتخاب کرده ایم اما اگر فقط “پیام ها” را انتخاب کرده باشید ، فقط آن بخش را می بینید.

    انتخاب کنید که فقط موارد حذف شده نمایش داده شود (درصورت داشتن تعداد زیادی پیام) که برای فیلتر کردن راحت تر است. یا هر پیام جداگانه را انتخاب کنید یا می توانید همه آن ها را با علامت زدن کادر انتخاب در نوار بالا انتخاب کنید. بعد ، بازیابی را برای بازیابی اطلاعات از دست رفته یا حذف شده انتخاب کنید.

    پس از بازیابی اطلاعات ، از شما خواسته می شود که آن ها را مستقیماً در رایانه ذخیره کنید. پوشه ای را انتخاب کنید که می خواهید پیام های شما در آن ذخیره شود.

نحوه بازیابی پیام های متنی حذف شده در Android و iOS

نحوه بازیابی پیام های متنی حذف شده با استفاده از MobiKin Doctor برای iOS

این بسته به این که MobiKin Doctor را از رایانه Mac یا رایانه Windows خود اجرا می کنید ، کمی متفاوت عمل می کند.

Mobikin Doctor (نسخه Mac)

    در واقع نیازی به اتصال دستگاه iOS خود به Mac ندارید. در عوض ، فقط Mobikin Doctor را راه اندازی کنید و همه پرونده های iTunes iPad ، iPhone یا iPod شما را که قبلاً با iTunes در Mac شما همگام سازی شده است ، به طور خودکار شناسایی و نمایش می دهد.

    داده های موجود در پرونده پشتیبان iTunes در پوشه های خاص دسته بندی می شوند. با کلیک بر روی این پوشه ها می توانید پیش نمایش مطالب دقیق در پانل سمت راست را انجام دهید. محتوای متن در حالت نمایش لیست نمایش داده می شود در حالی که پرونده های رسانه را می توان در حالت نمایش تصویر بند انگشتی مشاهده کرد.

    داده هایی را که می خواهید استخراج یا بازیابی کنید پیدا کنید و سپس آن ها را یکی یکی بررسی کنید.

    برای ذخیره پرونده های صادر شده در رایانه Mac خود ، دکمه “بازیابی” را بزنید.

Mobikin Doctor برای iOS (نسخه ویندوز)

    دستگاه iOS خود را به رایانه متصل کنید ، Mobikin Doctor را راه اندازی کرده و “شروع اسکن” را بزنید.

    منتظر بمانید تا اسکن کامل شود.

    داده های موجود در دستگاه در پوشه های خاص دسته بندی می شوند. با کلیک بر روی این پوشه ها می توانید پیش نمایش مطالب دقیق در پانل سمت راست را انجام دهید. محتوای متن در حالت نمایش لیست نمایش داده می شود در حالی که پرونده های رسانه را می توان در حالت نمایش تصویر بند انگشتی مشاهده کرد.

    داده هایی را که می خواهید استخراج یا بازیابی کنید پیدا کنید و سپس آنها را یکی یکی بررسی کنید.

    برای ذخیره پرونده های صادر شده در رایانه خود ، دکمه “بازیابی” را بزنید.

اگر دستگاه خود را در دست ندارید ، پس می توانید Mobikin Doctor را در رایانه Windows خود بدون اتصال دستگاه اجرا کرده و “Recover from iTunes Backup File” را در فهرست بالا انتخاب کنید تا پشتیبان های iTunes خود را برای پرونده هایی که می خواهید اسکن کنید بازیابی ، پیام های متنی گنجانده شده است.

گزینه دیگر در Mobikin Doctor “بازیابی از پرونده پشتیبان iCloud” است. برای این کار لازم است که با Apple ID و رمز ورود به iCloud وارد شوید و سپس می توانید نسخه پشتیبان تهیه از iCloud را برای پرونده های مورد نظر خود اسکن کنید ، دقیقاً مانند iTunes.

پشتیبان گیری از پیام های متنی در Android

چه بازیابی پیام های حذف شده شما موثر باشد یا نه ، همیشه بهتر است اقدامات پیشگیرانه انجام دهید ، تا دوباره آن ها را از دست ندهید. برخی از تولیدکنندگان مانند سامسونگ حداکثر 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری رایگان ارائه می دهند که می توانید از آن ها برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های مختلف تلفن از جمله پیام های متنی استفاده کنید. در اکثر تلفن های اندرویدی ، برای انجام این کار می توانید به سادگی از حساب Google خود استفاده کنید.

    به تنظیمات بروید ، سپس Google (خدمات و تنظیمات برگزیده) را پیدا کنید.

    روی آن ضربه بزنید ، به پایین پیمایش کنید و به قسمت پشتیبان بروید.

    پشتیبان‌گیری در Google Drive را فعال کنید. از شما خواسته می شود برای پشتیبان گیری در آن حسابی اضافه کنید. بعد از آن به سادگی اکنون روی پشتیبان گیری ضربه بزنید. این ممکن است بسته به اندازه پرونده ها مدتی طول بکشد. پس از آن ، از سابقه تماس ، مخاطبین و پیام های متنی شما باید با خیال راحت نسخه پشتیبان تهیه کنید.

نحوه بازیابی پیام های متنی حذف شده در Android و iOS

با این حال ، اگر به طور خاص می خواهید از پیام های متنی خود پشتیبان تهیه کنید و نه چیز دیگری ، می توانید به جای آن از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید. + SMS Backup + راهی عالی برای انجام این کار است و رایگان است. این برنامه می تواند از گزارش تماس ، پیام کوتاه و MMS در Gmail شما پشتیبان تهیه کند. مطمئناً برای این کار باید حساب Google خود را متصل کنید. پس از انجام این کار می توانید انتخاب کنید که نسخه پشتیبان تهیه شود و چه چیزی می خواهید ذخیره شود. پیام های خود را در پوشه ای پیدا می کنید که معمولاً در Gmail شما با نام SMS است – راحت و آسان.

SMS پشتیبان گیری و بازیابی نصب در Google Play

همچنین می توانید با پشتیبان گیری منظم از همه چیزهایی که در تلفن شما است ، آن را حتی ایمن تر کنید. در این جا راهنمای ما در مورد چگونگی انجام این کار آمده است:

    نحوه پشتیبان گیری از همه موارد در Android

بازیابی پیام های خود در iOS

اپل همچنین ابزارهای پشتیبان گیری گسترده ای را براساس حساب iCloud یا iTunes شما فراهم می کند. اگر قبلاً از هر یک از این سرویس ها پشتیبان تهیه کرده اید ، پیام های متنی شما نیز باید در دسترس باشد تا از نسخه پشتیبان بازیابی شوند.

iTunes پشتیبان گیری و بازیابی

    به طور پیش فرض ، شما باید هر بار که با کامپیوتر یا Mac خود همگام سازی می کنید ، از داده های تلفن خود از جمله پیام ها پشتیبان تهیه می کنید ، بنابراین می توانید پیام های متنی حذف شده را از طریق نسخه پشتیبان iTunes بازیابی کنید.

    با فرض اینکه این همگام سازی خودکار را غیرفعال نکرده باشید ، این احتمالاً سریع ترین و آسان ترین راه برای بازیابی متن های شما است. برای این کار از روش زیر استفاده کنید.

    iPhone خود را به رایانه ای که معمولاً با آن همگام سازی می کنید وصل کنید.

 iTunes باید به طور خودکار باز شود (در غیر این صورت ، آن را به صورت دستی باز کنید).

    باید ببینید iPhone شما ظاهر می شود. آن را انتخاب کنید

    اکنون بازیابی نسخه پشتیبان را انتخاب کنید.

تمام داده هایی که قبلاً پشتیبان تهیه کرده اید ، اکنون داده های موجود در تلفن شما را رونویسی می کنند. چند دقیقه طول می کشد و بله ، هر آنچه پس از پشتیبان گیری ذخیره کرده اید از بین می رود. تا زمانی که پس از حذف این پیام ها از طریق iTunes پشتیبان تهیه نکردید ، اکنون باید دوباره در تلفن شما باشد.

iCloud پشتیبان گیری و بازیابی

اگر iTunes کار نکرد ، همیشه iCloud وجود دارد ، اگرچه به طور خاص تلاش برای بازگرداندن پیام های متنی می تواند مشکل باشد.

هنگامی که اپل چند سال پیش Messages را در iCloud معرفی کرد ، باید توجه داشته باشید که هنگام فعال کردن این پیام ، پیام های شما را در همه دستگاه های شما که از Apple ID یکسان استفاده می کنند همگام سازی می کند ، یک مشکل نیز وجود دارد. زیرا اگر پیام های خود را با همگام سازی iCloud از یک دستگاه حذف کنید ، آن پیام ها از دستگاه های دیگر نیز پاک می شوند. علاوه بر این ، پیام ها در پشتیبان گیری iCloud گنجانده نشده اند.

اگر شما واقعاً نیاز به بازیابی پیام های خود از طریق پشتیبان گیری iCloud دارید ، باید iPhone را مجدداً تنظیم مجدد کنید و سپس آن را از نسخه پشتیبان تهیه شده از iCloud که قبل از حذف پیام های متنی ساخته شده بود ، بازیابی کنید.

این یک مرحله جدی است ، بنابراین ابتدا با علامت گذاری در Settings> [Your Name]> iCloud> Manage Storage> Backups مطمئن شوید که از چنین نسخه پشتیبان برخوردار هستید. توجه داشته باشید که آخرین زمان موفقیت آمیز تهیه نسخه پشتیبان از iCloud همیشه در زیر دکمه Back Up Now نمایش داده می شود.

اگر این کار را انجام دادید ، قبل از بازیابی آیفون از طریق آن پشتیبان iCloud ، باید کارخانه را بازنشانی کنید. برای بازیابی تنظیمات کارخانه در iPhone ، این مراحل را دنبال کنید:

    منوی تنظیمات را باز کنید

    به پایین به فهرست عمومی بروید و روی آن ضربه بزنید.

    تا پایین به پایین پیمایش کنید و روی گزینه بازنشانی ضربه بزنید

    در این مرحله ، چندین گزینه تنظیم مجدد به شما ارائه می شود ، از بازنشانی ساده تنظیمات آیفون گرفته تا بازنشانی فرهنگ لغت یا صفحه اصلی آن. هیچ چیز خاصی به نام “تنظیم مجدد کارخانه” وجود ندارد. گزینه مورد نظر شما پاک کردن همه محتوا و تنظیمات است. آن را انتخاب کنید

    در این مرحله ، کد عبور از شما درخواست می شود

    iOS آخرین بار به شما هشدار می دهد. هنوز می توانید لغو کنید ، یا برای پاک کردن با Erase پیش بروید

    بسته به میزان داده ای که دارید ، پاک کردن همه چیز ممکن است چند دقیقه طول بکشد. اما در پایان مراحل ، آیفون شما باید دقیقاً مانند جدید شروع به کار کند.

هنگام راه اندازی مجدد ، از طریق نسخه پشتیبان iCloud که حاوی متن های حذف شده شما بود ، بازیابی را انتخاب کنید.

آیا تا به حال پیام های متنی خود را به طور تصادفی حذف یا گم کرده اید؟ آیا موفق به بازیابی آنها شدید؟ آیا راهی بهتر از Mobikin Doctor دارید؟ نکات و تجربیات خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.