نحوه حذف bloatware و حذف برنامه های از پیش نصب شده در Android

همه برنامه های از پیش نصب شده در تلفن هوشمند شما برای شما کاربردی ندارند. با حذف برنامه هایی که نمی خواهید و نیازی به آن ها ندارید ، می توانید عملکرد گوشی خود را بهبود بخشیده و فضای ذخیره سازی را آزاد کنید. به برنامه هایی که نیازی به نصب آن ها نیست اما نمی توانید حذف کنید ، bloatware نامیده می شود. با نکات ما می توانید برنامه ها و نرم افزارهای bloat از پیش نصب شده را حذف ، غیرفعال یا حداقل پنهان کنید.

bloatware چیست؟

Bloatware نرم افزاری تجاری است که توسط سازنده از نظر نصب ، از قبل نصب شده و تمایل به اشغال کردن حافظه و منابع دارد. اگرچه برخی از این برنامه ها ممکن است مفید باشند ، اما اکثر آن ها به راحتی در فضای نشسته و فضای ذخیره سازی را اشغال می کنند و در بعضی موارد عملکرد گوشی شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

از آن جا که اکثر کاربران هرگز تعداد زیادی برنامه از پیش نصب شده را بر روی تلفن جدید خود استفاده نمی کنند ،پس بهتر است که آن ها را از بین ببرند و سرعت تلفن خود را افزایش دهند ، بهتر است آن ها را حذف یا حداقل غیرفعال کنید. با این حال ، حذف برخی از برنامه های از پیش نصب شده یک روش مستقیم نیست زیرا بسیاری از آن ها به سیستم عامل مرتبط می شوند. در حالی که هیچ پاک کننده جهانی bloatware وجود ندارد ، این راهنما برخی از روش هایی را که می توانید برای حذف برنامه های از پیش نصب شده در Android استفاده کنید ، بررسی می کند.

حذف نصب و غیرفعال کردن نرم افزارهای bloat

نمی دانید چگونه می توان برنامه هایی را در Android نصب کرد که حذف نصب نمی شوند؟ خوب ، حقیقت را باید گفت ، شما اساساً دو گزینه دارید – وقتی صحبت از چنین برنامه هایی می شود. آن ها را غیرفعال کنید یا حذف نصب کنید. هر دو نکات مثبت و منفی خود را دارند اما تفاوت در چیست؟ حذف نصب bloat شدیدترین گزینه در بین دو گزینه است و شامل حذف کامل پرونده ها از دستگاه شما است. اگرچه این بهترین راه برای اطمینان از این که برنامه دیگر شما را اذیت نخواهد کرد ، خطرناک است زیرا در صورت نیاز به برخی از آن پرونده ها می تواند مشکلاتی را در تلفن شما ایجاد کند.

غیرفعال کردن نرم افزارها بسیار خطرناک تر است. این اطمینان حاصل می کند که برنامه با اجرای در پس زمینه RAM با ارزش را اشغال نمی کند اما همچنین به این معنی است که برنامه واقعاً “از بین رفته” نیست ، به این معنا که اگر آن را حذف نصب کرده باشید. بسته به برنامه و دستگاه شما ، ممکن است به هر حال انتخاب بین حذف نصب و غیرفعال کردن برنامه های خاص باشد. بیایید نگاهی به هر دو رویکرد بیندازیم.

غیرفعال کردن برنامه bloat: راهنمایی کلی

بسیاری از برنامه ها همچنان که از منابع فعال استفاده نمی کنند ، منابع خود را مصرف می کنند. آن ها همچنین در کشوی برنامه جا می گیرند. از اندروید 4.0 ، گزینه غیرفعال کردن برنامه ها وجود دارد.

به تنظیمات> برنامه ها بروید.

در این جا ، در اکثر تلفن ها ، سه برگه پیدا می کنید: همه برنامه ها ، غیرفعال ها و فعال ها.

بسته به نوع گوشی شما ، این گزینه های منو ممکن است تغییر کنند.

نحوه حذف bloatware و حذف برنامه های از پیش نصب شده در Android

در واقع ، آن چه باید انجام شود یافتن برنامه ای است که می خواهید در این لیست غیرفعال کنید. روی برنامه ضربه بزنید و بررسی کنید آیا گزینه ای برای “غیرفعال کردن” آن ها دارید. همچنین متوجه خواهید شد که برخی از برنامه های موجود در لیست گزینه “حذف نصب” را ندارند.

چگونه جلوی اجرای برنامه های Android در پس زمینه را بگیریم

برخی از برنامه ها نمی توانند حذف یا غیرفعال شوند (به عنوان مثال برنامه تنظیمات). این برنامه ها برای اجرای صحیح اندروید ضروری است. هر چیزی که در یکی از این دو دسته نباشد معمولاً غیرفعال می شود مگر این که در پارتیشن محافظت شده سیستم باشد (برخی از تولیدکنندگان این کار را عمداً با برنامه های خود انجام می دهند).

یا اگر از برنامه شخص ثالث برای نامه های الکترونیکی استفاده می کنید ، می توانید برنامه ایمیل پیش فرض را در Android ناپدید کنید. هنگام غیرفعال کردن برنامه ، سیستم به شما هشدار می دهد که بعداً ممکن است برخی از برنامه ها به درستی کار نکنند. این به برنامه هایی اطلاق می شود که برای عملکرد طبیعی به برنامه مورد نظر اعتماد می کنند.

اگر نظر خود را تغییر دهید ، می توانید به لیست برنامه ها برگردید و روند را معکوس کنید. هر برنامه همچنان در لیست ذکر می شود ، حتی اگر در کشوی برنامه قابل مشاهده نباشد. اگرچه بسته به سیستم عامل سازنده ، طرح می تواند کمی متفاوت باشد ، اما روند کار در اکثر گوشی های هوشمند بسیار شبیه است. در زیر می توانید یاد بگیرید که حذف نصب برنامه های Samsung چقدر آسان است.

نحوه حذف برنامه ها در تلفن های سامسونگ

UI سامسونگ از چند طریق از اندروید سهام منحرف می شود و با یک فرایند جایگزین برای غیرفعال کردن برنامه های bloatware سامسونگ همراه است:

    به سادگی منو برنامه ها را باز کنید.

    سپس مدت طولانی روی هر برنامه ای فشار دهید تا پنجره ای ظاهر شود که به شما امکان می دهد برنامه را غیرفعال کنید یا در صورت امکان آن را حذف کنید.

نحوه حذف bloatware و حذف برنامه های از پیش نصب شده در Android

یک برنامه غیرفعال دیگر در پس زمینه اجرا نمی شود و هیچ گونه به روزرسانی دریافت نمی کند و باعث کاهش تخلیه غیرضروری منابع می شود.

چگونه UI سامسونگ را از گوشی هوشمند Galaxy خود حذف کنیم

نحوه حذف برنامه های از پیش نصب شده (نیاز به روت کردن)

وقتی واقعاً می خواهید برنامه ها را در Android حذف کنید ناامیدکننده است اما سیستم فقط به شما امکان می دهد آن را غیرفعال کنید. اگر واقعاً می دانید که چه می کنید ، راهی برای کنترل کامل نرم افزار تلفن وجود دارد.

اگر از ابطال ضمانت خود ، یا خلاص شدن از شر برخی از برنامه های حساس مانند Samsung Pay یا برخی از برنامه های بانکی آنلاین ترس ندارید ، می توانید دستگاه خود را روت کنید. سپس می توانید هر برنامه ای را به طور کامل حذف نصب کنید. پاک کننده برنامه سیستم (ROOT) به شما کمک می کند دقیقاً این کار را انجام دهید. با این حال ، به شما هشدار داده می شود ، انجام این کار ممکن است باعث شود که تعداد دیگری از برنامه ها به درستی کار نکنند.

برنامه های استاندارد Google را حذف و غیرفعال کنید

Android شبکه ای از چندین مولفه و برنامه نرم افزار است. برخی از این برنامه ها در صورت انتخاب استفاده از گزینه جایگزین ، اضافی می شوند. نتیجه این است که ، بعد از مدتی ، وزن کم در سیستم ایجاد می شود. در اینجا لیستی از برنامه های استاندارد وجود دارد که می توانید با نصب غیرمستقیم با خیال راحت غیرفعال شوید:

برنامه ها و شناسه برنامه

نحوه حذف bloatware و حذف برنامه های از پیش نصب شده در Android

اگر برنامه های Android را غیرفعال کنم چه اتفاقی می افتد؟

پس از غیرفعال شدن ، برنامه ها از منوی برنامه شما ناپدید می شوند ، دیگر دریافت به روزرسانی ها را متوقف می کنند و دیگر در پس زمینه بی صدا اجرا نمی شوند. علاوه بر این ، هر برنامه ای که به برنامه غیرفعال وابسته باشد ، دیگر کار نمی کند. اگر سرویس های Google Play را غیرفعال کنید ، به عنوان مثال چندین برنامه سیستم از بین می رود و به احتمال زیاد ، چند برنامه که مستقیماً با Google ارتباط ندارند ، رفتار نامنظمی را شروع می کنند.

بنابراین داشتن لیستی با قابلیت اطمینان تحقیق درمورد برنامه هایی که هنگام غیرفعال کردن آنها خسارت ایجاد نمی کنند ، مهم است. لیست فوق ناقص است و بدون کمک شما به همین ترتیب باقی خواهد ماند. بنابراین ، از شما دعوت می کنیم تجربیات خود را با برنامه های غیرفعال شده در نظرات به اشتراک بگذارید.

 برنامه ها را حذف نصب کنید

همه ما مقصر هستیم که حداقل در هنگام تمیز کردن تلفن های هوشمند خود کمی تنبل هستیم. برنامه هایی که دیگر از آن ها استفاده نمی کنیم به سرعت دور از چشم جمع می شوند. حذف نصب برنامه های جداگانه از طریق Play Store زمان بر است ، بنابراین حذف یک باره عملی تر است. در راهنمای ما ، ما خلاصه کرده ایم که چگونه می توان چندین برنامه را همزمان با استفاده از برنامه رایگان Cx File Explorer حذف کرد.

اولین قدم این است که Cx File Explorer را از فروشگاه Google Play بارگیری کنید.

    برنامه را باز کنید. اگر اولین بار است که برنامه را باز می کنید ، باید مجوزهایی مانند عکس ، رسانه و فایل را در دستگاه خود به برنامه بدهید.

    برنامه ها را در پایین منو انتخاب کنید.

نحوه حذف bloatware و حذف برنامه های از پیش نصب شده در Android

برنامه هایی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید و روی حذف نصب در پایین صفحه ضربه بزنید.

برای ایمنی ، باید هر برنامه را با فشار دادن تأیید کنید. مزیت این کار این است که می توانید بدون لغو کل عملیات ، برنامه ای را که به طور تصادفی انتخاب کرده اید حذف نکنید.

در این جا برای شما این بهترین راه ها برای حذف ، متوقف کردن و پنهان کردن آن برنامه های ناخواسته است. آخرین بار چه زمانی برنامه ها را در تلفن خود تمیز کردید؟ آیا سوال یا پیشنهادی داری؟ آن ها را با ما در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.