نحوه رفع خطای احراز هویت Google Play

خطای “احراز هویت Google Play لازم است” یک مسئله رایج در دستگاه های Android است. این باعث می شود که بفهمید برای فعالیت تلفن هوشمند خود به ویژه به فروشگاه Play چقدر به محصولات Google اعتماد می کنید. خبر خوب این است که رفع این مشکل فوق العاده آسان است. فقط مراحل ارائه شده در راهنمای زیر را دنبال کنید.

برای حل مشکل خطای احراز هویت Google Play چندین راه مختلف وجود دارد ، از پاکسازی داده های ساده گرفته تا تنظیم مجدد گوشی به حالت کارخانه به عنوان آخرین چاره. ما در زیر روش هایی را شرح داده ایم.

به روزرسانی های فروشگاه Play را حذف نصب کنید

گاهی اوقات مشکل از اعتبار شما نیست بلکه از خود Play Store است. در تنظیمات> برنامه ها> همه برنامه ها> فروشگاه Google Play به فروشگاه Play بروید. مراقب باشید Google Store را انتخاب کنید ، نه سرویس ها. سپس با ضربه زدن روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ، به راحتی به روزرسانی ها را حذف کنید. با این کار شما به نسخه اصلی فروشگاه Play که بر روی دستگاه شما نصب شده بود بازمی گردد.

سپس ، برای رفع این خطا تنها کاری که باید انجام دهید نصب آخرین نسخه فروشگاه Google Play است و یک بار دیگر به سیستم وارد شوید.

نحوه رفع خطای احراز هویت Google Play

به سادگی حساب Google خود را حذف کنید

این خطا ممکن است به سادگی یک مسئله ورود به سیستم باشد ، که گاهی اوقات هنگام به روزرسانی Play Store رخ می دهد. اولین ترفند این است که وارد منوی تنظیمات اصلی تلفن خود شوید و سپس Accounts & sync را انجام دهید و حساب Google را که با خطای “احراز هویت مورد نیاز است” دریافت کنید به سادگی حذف کنید. پس از انجام این کار ، می توانید حساب را دوباره اضافه کنید در این صورت درست کار خواهد کرد. همچنین می توانید قبل از اضافه کردن مجدد تلفن ، تلفن خود را دوباره راه اندازی کنید. با این حال ، ممکن است لازم باشد این مرحله را همراه با مرحله دوم زیر انجام دهید.

نحوه رفع خطای احراز هویت Google Play

همگام سازی جدید را امتحان کنید

ممکن است به دلایلی همه چیز همگام نشده باشد و فقط به کمی فشار احتیاج داشته باشید. به تنظیمات خود بروید ، روی حساب ها و همگام سازی ضربه بزنید ، حساب Google خود را پیدا کنید ، روی آن ضربه بزنید و همگام سازی حساب را انتخاب کنید. سپس می توانید به فروشگاه Play برگردید و ببینید آیا پیام احراز هویت از بین رفته است.

داده ها را از فروشگاه Google Play پاک کنید

برای پاک کردن داده ها از فروشگاه Play ، باید این مراحل را دنبال کنید.

     تنظیمات را باز کنید ، روی برنامه ها ضربه بزنید و سپس همه برنامه ها را انتخاب کنید.

     برای یافتن فروشگاه Google Play پیمایش کنید و برای باز کردن ضربه بزنید.

     روی Storage and cache ضربه بزنید.

     روی پاک کردن حافظه پنهان یا پاک کردن ذخیره سازی ضربه بزنید (اگر می خواهید ابتدا فقط حافظه پنهان را پاک کنید اما پاک کردن داده ها حافظه پنهان را نیز پاک می کند).

اگر مرحله قبلی (همگام سازی تازه) برای شما مفید نبود ، پس از پاک کردن حافظه پنهان و داده ها دوباره امتحان کنید – این می تواند نتایج بهتری داشته باشد.

نحوه رفع خطای احراز هویت Google Play

با استفاده از مرورگر تلفن همراه / دسک تاپ خود برنامه ای را بارگیری کنید

به مرورگر وب خود بروید و به وب سایت فروشگاه Google Play بروید. به جای استفاده از برنامه فروشگاه Google Play ، مستقیماً یک برنامه را از آن جا بارگیری کنید. فقط از طریق مرورگر خود وارد حساب Google خود شوید و سپس برنامه انتخاب شده را نصب کنید.

همچنین می توانید این کار را در مرورگر دسک تاپ خود انجام دهید. از شما خواسته می شود وارد حساب Google خود شوید و سپس انتخاب کنید که می خواهید برنامه را در کدام دستگاه بارگیری کنید. تا زمانی که تلفن هوشمند / تبلت شما به اینترنت متصل است ، بارگیری باید تقریباً فوری آغاز شود.

نحوه رفع خطای احراز هویت Google Play

اگر بعد از امتحان کردن تمام این مراحل هنوز با مشکلی روبرو هستید ، با این ترتیب دوباره آن ها را اجرا کنید و تلفن خود را بین مراحل راه اندازی مجدد کنید: حذف حساب Google ، راه اندازی مجدد ، نصب به روزرسانی ها ، نصب فروشگاه Play جدید ، راه اندازی مجدد ، افزودن حساب و غیره . فقط تلاش کنید تا خطا برطرف شود.

آخرین چاره: تنظیم مجدد کارخانه

یک کاربر همه چیز را امتحان کرد و هنوز نتوانست از پیام خطا خلاص شود. با این حال ، آخرین چاره کار: بازنشانی به کارخانه است.

آیا قبلاً از خطای “احراز هویت مورد نیاز است” در Google Play رنج برده اید؟ چگونه آن را حل کردید؟ در قسمت نظرات زیر با ما در میان بگذارید.