نحوه پشتیبان گیری از همه موارد در Android

نمی توان انکار کرد که تلفن هوشمند مدرن به فرمت زندگی شما تبدیل شده است. آن ها داده های شخصی زیادی را ذخیره می کنند که اغلب از نظر احساسی بسیار ارزشمند هستند. در صورت از دست دادن تلفن یا آسیب رساندن ساده به آن ، احتمال این که بتوانید تمام داده های ارزشمند خود را از دست دهید زیاد است. خوشبختانه ، ابزارهای زیادی وجود دارد که می تواند از وقوع چنین سناریویی جلوگیری کند. در این مقاله ، شما یاد می گیرید که چگونه از تلفن Android خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا به همه پرونده های ارزشمند خود دسترسی داشته باشید حتی در صورت عدم وجود تلفن غیرفعال. اگر تنها نیاز به انتقال داده های خود از تلفن Android به تلفن دیگر داشته باشید ، این امر نیز مفید خواهد بود.

نحوه پشتیبان گیری از تلفن Android خود با استفاده از Google

تا زمانی که از یکی از دستگاه های جدید Huawei / Honor استفاده نمی کنید ، احتمال این که یک تلفن هوشمند Android داشته باشید که خدمات Google دارد بسیار زیاد است. این همچنین بدان معنی است که شما می توانید از کلیه محتوای تلفن خود در حساب Google خود پشتیبان تهیه کنید (به طور دقیق Google Drive). برای انجام این کار دو راه وجود دارد. پشتیبان گیری دستی انجام دهید یا پشتیبان گیری خودکار را روشن کنید. در هر دو مورد ، مهم است که بدانید در واقع از چه چیزی پشتیبان تهیه می شود. مراحل ذکر شده در زیر برای اکثر قریب به اتفاق کاربران Android کافی است.

مواردی که هنگام انجام پشتیبان گیری خودکار / دستی با استفاده از Google پشتیبان تهیه می شوند. لطفا این را با دقت بخوانید

مخاطب

    رویدادها ، تنظیمات تقویم Google

    پیامک

    شبکه های Wi-Fi ذخیره شده

    رمزهای عبور

    تصاویر پس زمینه ذخیره شده

    تنظیمات Gmail

    برنامه ها و داده های برنامه (فقط برای برنامه های انتخاب شده پشتیبانی می شود – ممکن است متفاوت باشد)

    تنظیمات نمایشگر. زبان و تاریخ / زمان

    گزارش های تماس

توجه: این روش از عکس های ذخیره شده در تلفن Android شما پشتیبان تهیه نمی کند. برای عکس ها ، روش جداگانه ای وجود دارد که در بخش جداگانه زیر به آن خواهیم پرداخت.

از تلفن Android خود به طور خودکار با استفاده از Google پشتیبان تهیه کنید

پشتیبان گیری از تلفن خود با استفاده از Google بهترین راه برای اطمینان از این است که در پایان داده های از دست رفته ندارید. پس از روشن شدن ، این اطمینان حاصل می کند که می توانید به داده های “از دست رفته” در تلفن جدید دسترسی پیدا کرده و آن ها را بازیابی کنید.

مراحلی که در زیر ذکر شده مربوط به نحوه نمایش منو بر روی تلفن موجود در Android 11 است.

    به تلفن خود به منوی “تنظیمات” بروید و “سیستم” را انتخاب کنید و سپس به “پشتیبان گیری” بروید.

    اگر این گزینه را پیدا نکردید ، از تابع جستجو استفاده کرده و به دنبال ‘backup’ بگردید.

    با کلیک بر روی “پشتیبان گیری” صفحه ای با گزینه ای باز می شود که می گوید “پشتیبان گیری در Google Drive”. هنگام انتخاب این گزینه می توانید به وضوح تمام داده های پشتیبان تهیه شده را مشاهده کنید.

    گزینه پشتیبان را روشن کنید و یک حساب Google را که باید در آن پشتیبان گیری شود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برای کار صحیح این امر ممکن است به فضای خالی کافی در حساب Google خود نیاز داشته باشید.

    پس از اتمام این کار ، تلفن به طور دوره ای از موارد ذکر شده پشتیبان تهیه می کند که وقتی می توانید تلفن خود را مجدداً تنظیم کنید یا یک تلفن جدید خریداری کنید ، می توانید آن ها را بازیابی کنید.

نحوه پشتیبان گیری از همه موارد در Android

با استفاده از Google به صورت دستی از تلفن Android خود پشتیبان تهیه کنید

این گزینه به ویژه اگر از قبل بدانید که این نسخه پشتیبان را به تلفن جدید یا تلفنی که نیاز به بازنشانی دارد بازیابی می کنید ، بسیار مفید است. پشتیبان گیری دستی همچنین تضمین می کند که موارد جدید (به عنوان مثال پیام کوتاه) که در تلفن قبل از وقوع پشتیبان گیری خودکار (مثلاً یک شبه) روی تلفن وجود داشته باشد. برای انجام این کار ، به سادگی از قسمت تنظیمات “پشتیبان گیری” گزینه “Back up now” را انتخاب کنید و تلفن یک نسخه پشتیبان تهیه می کند. پس از تکمیل ، می توانید به سرعت بازیابی این داده ها را به تلفن جدید یا تلفن تنظیم مجدد انجام دهید.

نحوه پشتیبان گیری از همه موارد در Android

نحوه پشتیبان گیری از عکس ها در تلفن Android خود با استفاده از Google

تلفن های هوشمند امروزی عکس های عالی می گیرند و به طور موثر جای دوربین های عکاسی را می گیرند. ما موارد مختلف زندگی خود را ثبت می کنیم و حتی با کمک تلفن های هوشمند آن ها را مستند می کنیم. در صورت دزدیده شدن / خراب شدن تلفن شما ، از دست دادن این عکس ها می تواند بسیار ناامید کننده باشد. خوشبختانه ، Google به شما امکان می دهد با خیال راحت و به طور خودکار از عکس های خود در Google Photos پشتیبان بگیرید. در این جا چگونگی اطمینان از پشتیبان گیری ایمن همه عکس های خود در Google Photos وجود دارد تا از بین نروید و همیشه باقی بماند.

به احتمال زیاد تلفن شما از قبل با نصب برنامه Google Photos از قبل نصب شده است. در برخی از تلفن ها ، این برنامه پیش فرض مشاهده عکس است. در صورتی که تلفن شما از پیش نصب شده Google Photos نیست ، می توانید آن را از فروشگاه Play بارگیری کنید. پس از نصب ، به سیستم حساب Google دلخواه خود وارد شوید و مراحل زیر را دنبال کنید.

    Google Photos را باز کنید

    روی دایره در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید تا به منوی تنظیمات دسترسی پیدا کنید

    “تنظیمات عکس” را باز کنید

    پشتیبان گیری و همگام سازی را باز کنید

    “کلید” را روشن کنید.

نحوه پشتیبان گیری از همه موارد در Android

درصورتی که از تلفن غیر Pixel استفاده می کنید ، دو گزینه دیگر برای مراقبت از اندازه بارگذاری دارید. پس از انتخاب گزینه پشتیبان ، سه گزینه به شما ارائه می شود.

  1. کیفیت بالا: اگر این مورد را انتخاب کنید ، عکس هایی که در حساب Google شما پشتیبان تهیه شده اند فضای بیشتری نمی گیرند و فضای ذخیره سازی نامحدود رایگان دارید. در صورت فیلم های 4k ذخیره شده در تلفن شما ، اگر این حالت پشتیبان را انتخاب کنید ، به وضوح 1080p کاهش می یابد. ما توصیه می کنیم بیشتر کاربران باید این گزینه را انتخاب کنند زیرا فشرده سازی عکس و فیلم Google درجه یک است و شما هیچ افت قابل توجهی در کیفیت احساس نخواهید کرد.
  2. Express: در برخی از دستگاه ها ، Google گزینه Express را نیز ارائه می دهد که از عکس ها با وضوح حتی کمتر از حالت “کیفیت بالا” که در بالا ذکر شد ، پشتیبان تهیه می کند. اما فیلم ها در این حالت کمتر چشمگیر به نظر می رسند ، زیرا وضوح تصویر به “وضوح استاندارد” که فقط 480 پیکسل است کاهش می یابد. بنابراین ، این گزینه توصیه نمی شود مگر اینکه در منطقه ای با دسترسی به اینترنت واقعاً بد زندگی کنید.
  1. کیفیت اصلی: در این حالت ، عکس های موجود در تلفن شما بدون هیچ گونه فشرده سازی در رزولوشن اصلی ذخیره می شوند. اگرچه این بهترین گزینه در بین این سه گزینه است ، اما هر آنچه را که با کیفیت اصلی بارگذاری می کنید ، در برابر سهمیه ذخیره سازی حساب Google شما حساب می کند و ممکن است به سرعت فضای کمتری داشته باشید. فقط در صورت اشتراك پرداخت شده در Google با بیش از 2 ترابایت فضای ذخیره سازی برای حساب خود ، از این مورد استفاده كنید.

به طور پیش فرض ، Google پوشه ‘Camera’ را در تلفن هوشمند شما انتخاب می کند تا از طریق Google Photos پشتیبان تهیه شود. با این وجود ، می توانید به صورت دستی پوشه هایی را که می خواهید پشتیبان تهیه شوند ، با انتخاب یک بار از گزینه “پشتیبان گیری از پوشه های دستگاه” ، به صورت دستی انتخاب کنید. پس از انجام این کار ، از تمام عکس های موجود و جدید اضافه شده به این پوشه نیز به طور خودکار نسخه پشتیبان تهیه می شود.

نحوه پشتیبان گیری از همه موارد در Android

همچنین می توانید انتخاب کنید که آیا از Wi-Fi یا داده تلفن همراه برای تکمیل این پشتیبان استفاده کنید. اگر از یک برنامه داده گران قیمت استفاده می کنید ، ممکن است بخواهید گزینه “استفاده از داده تلفن همراه” را خاموش کنید.

توجه: این شرکت اخیراً تأیید کرده است: از اول ژوئن سال 2020 ، همه عکس هایی که در Google Photos پشتیبان تهیه شده اند در فضای ذخیره سازی Google شما محاسبه می شوند. اگرچه این یک مشکل مهم است ، شما می توانید تا آن زمان به اندازه تصاویر مورد نظر خود در حالت “کیفیت بالا” صرفه جویی کنید و این ها در برابر فضای آزاد 15 گیگابایتی شما محاسبه نمی شوند. اگر تلفن Pixel 5 یا تلفن Pixel قدیمی دارید ، همچنان از عکس های آپلود شده از آن تلفن ها پشتیبان گیری رایگان خواهید داشت.

با استفاده از سایر سرویس های ابری از عکس های تلفن Android پشتیبان بگیرید

اگرچه Google Photos از ساده ترین راه های تهیه پشتیبان از عکس های شما در فضای ابری است ، اما تنها گزینه موجود نیست. در صورت عضویت در Amazon Prime ، این گزینه را دارید که از Amazon Drive برای همین منظور استفاده کنید. اعضای Prime فضای ذخیره سازی نامحدود عکس و 5 گیگابایت فیلم بدون اشتراک در یک برنامه اضافی دریافت می کنند.

مایکروسافت همچنین راه حل پشتیبان گیری One Drive را به کاربران ارائه می دهد. اگرچه به خوبی برنامه های ارائه شده توسط آمازون یا گوگل نیست ، اما اگر قبلاً مشترک خدمات مایکروسافت هستید ، می توانید از One Drive به عنوان پاداش اضافه شده استفاده کنید. سرویس های دیگری مانند Flickr و DropBox وجود دارند که می توانند برای پشتیبان گیری از cloud نیز استفاده شوند.

نحوه پشتیبان گیری از مخاطبین در Android

روش پشتیبان گیری Google فوق الذکر مخاطبین شما را نیز شامل می شود. برخی از تولیدکنندگان یا شرکت های مخابراتی رابط های شخصی خود را برای سازماندهی مخاطبین شما ارائه می دهند. بعضی از تلفن ها – به طور پیش فرض – مخاطبین را در حافظه خود ذخیره می کنند و این ها لزوماً به طور پیش فرض با سیستم مخاطبین Google همگام سازی نمی شوند. این بدان معنی است که مخاطبین شما همگام سازی نمی شوند و فقط به دستگاه یا سیم کارت محدود می شوند.

برای جلوگیری از این وضعیت ، تنظیمات برنامه های مخاطب خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که برای تهیه نسخه پشتیبان در مکان دیگری تنظیم نشده است ، و همان طور که در بالا توضیح داده شد به تنظیمات> پشتیبان بروید و مطمئن شوید که روشن است. همچنین اطمینان حاصل کنید که وقتی مخاطب جدیدی به تلفن خود اضافه می کنید ، همیشه در حساب Google شما ذخیره می شود و در مکان دیگری (از جمله فضای ذخیره سازی تلفن) ذخیره نمی شود.

    تلفن Android خود را با کابل USB به رایانه متصل کنید

    پنجره Windows Explorer را باز کنید و به تلفن خود بروید. (در Mac ، به برنامه ای به نام Android File Transfer نیاز دارید)

    در این جا یک دسته پوشه شامل عکس ، فیلم ، موسیقی و اسناد خواهید دید.

    وارد هر پوشه شوید و مواردی را که می خواهید ذخیره کنید بر روی رایانه خود کپی و جایگذاری کنید.

این کار بسیار مفیدی است که باید انجام دهید حتی اگر راه حل های پشتیبان گیری دیگری نیز در دست داشته باشید زیرا چیزی به نام پشتیبان گیری زیاد وجود ندارد. اگر می خواهید آن را در تاریخ دیگری بازیابی کنید ، باید دوباره به رایانه خود بازگردید.

نحوه پشتیبان گیری از همه موارد در Android

نحوه بازیابی اطلاعات پشتیبان از Google

یکی از دلایلی که پیشنهاد می کنیم برای پشتیبان گیری از داده ها و تنظیمات خود به Google پایبند باشید ، سادگی روند بازیابی آن در تلفن جدید است. درصورتی که بخواهید تلفن جدیدی را با داده های تلفن قدیمی تنظیم کنید که قبلاً از تنظیمات آن پشتیبان تهیه شده است ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که مراحل نصب اولیه را در تلفن جدید طی کنید. پس از ورود به سیستم حساب Google خود ، از شما خواسته می شود “پشتیبان گیری” را از تلفن موجود خود انجام دهید ، و تمام داده های شما – از جمله گزارش تماس تلفنی ، داده های برنامه و پیامک های شما در تلفن جدید بازیابی می شود. توجه داشته باشید که در برخی موارد ، انتقال داده های برنامه ممکن است به درستی کار نکند. این تقریباً به طور کامل مربوط به توسعه دهنده برنامه است و نه Google.

برای عکس ها ، دسترسی مجدد به تصاویر از تلفن های قدیمی خود به آسانی ورود به سیستم Google و باز کردن برنامه Photos است. تلفن همگام سازی می شود و در نهایت تمام عکس های پشتیبان تهیه شده در برنامه را نشان می دهد. نکته خوب در Google Photos این است که شما می توانید با رفتن به Google Photos ، این عکس ها را از طریق رایانه نیز مشاهده و بارگیری کنید.

ما می دانیم که چندین روش دیگر برای پشتیبان گیری از تلفن Android شما وجود دارد. موارد ذکر شده در بالا ، ساده ترین کارها هستند و برای اکثر افراد دارای تلفن های اندرویدی کافی است. در صورتی که به دنبال راهنمای جامع تری بودید که راه های دیگری برای تهیه نسخه پشتیبان از تلفن شما را بیان کند ، ما به زودی راهنمای آن را نیز ارائه خواهیم داد.